Ioan Isaiu

Ioan Isaiu

1969 - 2026

Întreaga echipă a Teatrului Național „Lucian Blaga" din Cluj-Napoca împărtășește astăzi o durere adâncă produsă de vestea plecării timpurii și nedrepte a celui care ne-a fost coleg și prieten - actorul Ioan Isaiu. Dincolo de șocul pe care îl resimțim cu toții în fața acestei morți neașteptate se întinde acum un mare gol, pe care probabil că timpul nu va reuși să îl umple niciodată pe deplin. Ne rămâne însă alinarea gândului că rolurile sale, farmecul caracteristic și acea hotărâre pe care o emana întreaga sa ființă îl vor păstra în inimile spectatorilor și îi vor garanta o a doua veșnicie, aici, printre cei vii. Ioan Isaiu s-a născut pe 25 august 1969, în Hunedoara. A făcut parte din prima promoție de absolvenți ai școlii de actorie de la Cluj, pe atunci integrată în Facultatea de Filologie a Universității Babeș-Bolyai, finalizându-și studiile în 1995, la clasa Soranei Coroamă-Stanca. A urcat pe scena Naționalului clujean încă din studenție, în spectacole de referință, precum Tulburarea apelor de Lucian Blaga, regizat de Mihai Măniuțiu. După absolvire a devenit angajat al acestei instituții, unde talentul său s-a decantat în montările unor regizori de seamă ai teatrului românesc. I-a interpretat pe Gadshill în Falstaff și pe Demetrius în Visul unei nopți de vară, a fost Căpitanul din Tom Paine și Episcopul din Becket, toate roluri complexe în spectacole semnate de Victor Ioan Frunză. A jucat de asemenea în Seneca sau sfârșitul unei iubiri (regia Kincses Elemer), în Zbor deasupra unui cuib de cuci (regia Marius Oltean), în Povestiri din pădurea vieneză (regia Anca Bradu), în Țiganiada (regia Mircea Cornișteanu) și în multe, multe alte producții însemnate din spectacologia clujeană și națională. În 2017, după ce și-a consolidat renumele și ca actor de film și televiziune (în producții precum Vocea inimii, Îngerașii, Aniela, Iubire și onoare, Îngeri pierduți etc.), a revenit acasă, pe scena Teatrului „Lucian Blaga", în Povești de dragoste la prima vedere, un spectacol regizat de Tudor Lucanu. Au urmat ani intenși, de pe urma cărora rămânem cu amintirea unor roluri impresionante. A fost Vodă în Meșterul Manole, montare semnată de Andrei Măjeri, a jucat în Țiganiada, de această dată în regia lui Alexandru Dabija, a interpretat roluri multiple în Cel mai iubit dintre pământeni (regia Tudor Lucanu) și i-a dat viață lui Alonso în Furtuna, spectacol montat de Gábor Tompa. În ultimele stagiuni ne-a făcut să râdem cu rolul lui Chiriac din O noapte furtunoasă (regia Dragoș Pop) și a pășit în lumea absurdului din Pietonul aerului (regia Gábor Tompa). Ultimele premiere ale acestei stagiuni, Privește înapoi cu mânie (regia Tudor Lucanu) și Numărul 1 mondial (regia Tudor Antofie), ne-au permis să-l (re)cunoaștem drept un actor proteic, echilibrat, cu un deosebit simț al măsurii comicului și tragicului, cu o voce puternică și clară, ce va răsuna în continuare în memoria noastră. Acum câteva zile îl aplaudam pentru ultima dată în rolul lui Teddy din Numărul 1 mondial. Interpretarea lui nuanțată ne amuzase și întristase succesiv. Nu aveam atunci cum să ghicim deznodământul acesta trist. Sperăm, așadar, ca acele aplauze și toate celelalte primite de-a lungul unui drum închinat teatrului și filmului românesc să îl însoțească pentru totdeauna. Sincere condoleanțe familiei și tuturor celor care l-au iubit! Echipa Teatrului Național „Lucian Blaga"
+2545 flowers left
?

Anonymous

15 May 2026

Nu pot să cred ca nu mai ești printre noi, îmi pare rău pentru cum m-am comportat, îmi pare rău că nu am apucat sa îți spun asta în realitate. Îmi pare rău că am evitat un astfel de moment.

Anonymous

13 May 2026

MB

13 May 2026

Anonymous

13 May 2026

Maria

13 May 2026

A

Ana

13 May 2026

Am crescut cu filmele in care domnia sa a jucat. Un actor deosebit de sarmant, talentat, care mai avea atat de multe de oferit scenei romanesti. Odihna vesnica printre stele, actor grabit!

Alexandra

13 May 2026

MZ

Mircea Zob

13 May 2026

Drum lin către stele, domnule Ioan Isaiu!🕊️ Vestea plecării dumneavoastră timpurii și atât de bruște a lăsat un gol imens în inimile tuturor celor care v-au admirat talentul, eleganța și șarmul inconfundabil. Ne este extrem de greu să acceptăm că o prezență atât de luminoasă și plină de viață a părăsit atât de repede scena acestei lumi.Ați fost un artist complet, un om care a pus suflet în fiecare replică și care a reușit să aducă emoție pură în casele a milioane de români prin rolurile memorabile din teatru și televiziune. Generații întregi au vibrat, au iubit și au plâns alături de personajele cărora le-ați dat viață cu atâta dăruire și profesionalism. Dincolo de ecran și de lumina reflectoarelor, ați rămas întotdeauna un model de modestie, bunătate și respect față de public.Vă mulțumim pentru toate clipele de magie pe care ni le-ați dăruit, pentru zâmbetul dumneavoastră cald și pentru moștenirea artistică inestimabilă pe care o lăsați în urmă. Deși cortina s-a lăsat mult prea devreme peste viața dumneavoastră, aplauzele publicului nu se vor opri niciodată, iar amintirea dumneavoastră va rămâne vie în sufletele noastre. Odihnă veșnică în lumină, domnule Ioan Isaiu!🕊️🕯️

VS

Vechi spectator

12 May 2026

Greu de înțeles, de dus, de acceptat și de procesat pierderea aceasta inexplicabilă. Condoleanțe familiei și celor apropiați! Primul gând este să ne amintim că fiecare zi pe pământ, chiar fiecare clipă este un dar și nu știm cât timp mai avem până când se întâmplă să respirăm ultima oară. Să mulțumim și să fim generoși! Ceea ce nu dăm atunci când ar trebui, rămâne la noi, ca o povară, care ne îngreunează mai ales pe dinăuntru. Și să ne oprim din cand in cand din goană și prea multă muncă și să privim în noi sau în lumea aceasta mare! Avea încă multe de spus și arătat, multe de trăit și cunoscut, dacă nu s-ar fi întâmplat acest dureros și neașteptat moment. Sper ca sufletul lui Ioan Isaiu, Giovi să meargă ușor spre eternitate și în lumină! Un om frumos, din toate punctele de vedere, ce pleacă mult prea repede și pe care sper să nu-l uităm vreodată! Îl știu de 30 de ani, l-am admirat si m-am bucurat pentru realizările lui. Dar n-aș fi crezut vreodată că azi îi voi duce un trandafir alb, în lumina unei lumânări în foier și voi auzi aplauzele ultimului drum al lui, pe pământ. O tristețe fără margini! Oricât de puternici am fi, conținem și fragilitatea sfârșitului, de cele mai multe ori, frust și cu atât mai dureros. Este greu de dus, multă putere mamei, surorilor și celor care l-au iubit! Dumnezeu să-i dea ocrotirea Sa!🙏🏻

Anonim.

12 May 2026

Simona

12 May 2026

Silvia

12 May 2026

CL

Codruța Simona Lupas

12 May 2026

"Dumnezeu să te odihnească în pace om minunat.sa încânți ceata îngerilor așa cum ai făcut-o aici pe pământ.ne va fi dor de tine și ne vom aminti cu drag de tine."

Simona Codruța Lupas

12 May 2026

Claudia

12 May 2026

Claudia

12 May 2026

Oana

12 May 2026

Andrei Nemes

12 May 2026

Anonymous

12 May 2026

Teodora Maria

12 May 2026

CARMEN ELENA

12 May 2026

O

Oana

12 May 2026

"Drum lin! Nu vei fi uitat niciodată!"

Oana

12 May 2026

L

Lucian

12 May 2026

Un actor grăbit. Poate mult prea grăbit. Însă niciodată nu o să înțelegem planurile și voia lui Dumnezeu! Ioan, îți mulțumim pentru toate rolurile jucate impecabil, pentru sinceritate, muncă și devotament! Vestea plecării tale ne-a șocat. Însă am înțeles, încă odată, că viața e umbră și vis! Dumnezeu să te ierte și să te odihnească în pace!

AP

Adelina Popa

12 May 2026

Il vedeam adesea prin cartier mergand grabit cu ghiozdanul in spate. Si acum nu mai e :( Era unul dintre actorii mei preferati. Dormi in pace, Ioan! Odihna vesnica.

AI

AdrianD Ionut

12 May 2026

"O versiune a noastra care credea ca oamenii din seriale raman pentru totdeauna ♾️ Iar aceste seriale imi aminteste de vremea cand fericirea incapea intr un televizor cu tub , uneori nu regratam doar pierderea unui om , regretam pierderea unui timp 🕰️ Poate pare exagerat dar anumite personaje raman in tine ca niste oameni reali ,realizezi ca timpul a atunci cand oamenii care ti au facut copilaria frumoasa dispar unu cate unu lasand in urma , pe YouTube fragmente si imagini cu o rezolutie slaba ,📺 Si nu este vorba despre o simpla telenovela , este despre lucrurile mici care tin o familie unita ⏳"

AR

Andreea Raluca

12 May 2026

"Cea mai frumos actor si cel mai talentat actor Il stiu din rolurile din ingerasi din îngeri pierduți di vlogurile lui Mircea Bravo Condoleanțe familiei Dumnezeu sa îl ierte Drum lin John"

Andreea Chaboila

12 May 2026

?

Anonymous

12 May 2026

Sincere condoleanțe familiei și apropiaților. Odihnească-se în pace!

Georgiana

12 May 2026

Raluca

12 May 2026

TB

T. Bogdan

12 May 2026

Fie ca Hristos Mântuitorul, să-ți așeze sufletul în împărăția Sa cea sfântă! Vei rămâne pentru toți cei care te-au cunoscut, apreciat și îndrăgit, ca o mare stea a cerului artistic românesc înstelat! Veșnica lui pomenire din neam în neam!

?

Anonymous

12 May 2026

"Să îți fie drumul plin de lumină spre teatrul ceresc! Dumnezeu m-ai avea nevoie de un actor pe scena Sa , așa ca te-a chemat doar ca prea devreme! Dumnezeu să îți așeze sufletul unde dreptii se odihnesc iar familiei multă putere! "

Anca

12 May 2026

R

Roxana

12 May 2026

Dumnezeu sa te odihnească in pace si in lumina! Ai dispărut mult prea repede si mlt prea devreme! Veșnică amintire!

P

Patri

12 May 2026

"Mi-ați făcut copilăria mai frumoasă și a fost o plăcere să vă văd în realitate. Ați emanat o căldură aparte. Odihnă și lumină veșnică!"

Anonymous

12 May 2026

🥲🥲🥲

12 May 2026

Gina

12 May 2026

Cezara

12 May 2026

Anonymous

12 May 2026

Iulia

12 May 2026

Ioana Bîrta Săliștean

12 May 2026

Denisa

12 May 2026

Andreea

12 May 2026

E

Englezu'

12 May 2026

Prea grăbit să plece dintre noi… Un actor talentat, un om care a lăsat emoție și amintiri frumoase în inimile celor care l-au urmărit. a urcat prea devreme în mâinile lui Dumnezeu, acolo unde nu există durere, doar liniște și lumină. Drum lin către cer… 🕯️🙏

Prea grăbit să plece dintre noi… Un actor talentat, un om care a lăsat emoție și amintiri frumoase în inimile celor care l-au urmărit. a urcat prea devreme în mâinile lui Dumnezeu, acolo unde nu există durere, doar liniște și lumină. Drum lin către cer… 🕯️🙏

Mara Ioana AMI

12 May 2026

DI

Davide Iulia

12 May 2026

Rămas bun dragule! Drum lin in lumina ! Marțea trecută m-ai sunat sa ne vedem la Sf săptămânii ....nu am mai apucat ! Ai fost un suflet minunat, sensibil și vulberabil. 💙🙏🏻🎩🌹🪽 In memoria ta am scris aceste versuri ... Mai tii minte ...ne duelam in replici scrise în versuri ..Sufletul tau era ca o poezie sângerândă ... Mi-ai încredințat multe din secretele tale ...Ți-ai deschis sufletul fata de mine fără bariere ....Iar eu ți-am fost alaturi in o perioada in care erai cu sufletul ..in cadere. Ți-am ținut o vreme sufletul în palme ....Te-am cunoscut așa cum puțini te știu.... Așa a fost destinul tau.....Cu siguranță ne vom vedea în altă lume...mai buna că și sufletul tau! 🙏🏻💙 Am vorbit și cu Sorin ....Ca și tine ...și el ținea enorm la tine ....dar orgoliile voastre v-au condamnat la tăcere. 🌹🎩💙🙏🏻🪽 Suntem o clipă ce trece într-o clipă O urmă caldă pe obraz abia atinsă. Puțină lumină în palmă puțin întuneric O inimă ne bate în piept Ca-ntr-un antet O viață ce mușcă hulpav din noi O inimă ce crapă împrăștiidu-se în stele si lacrimi de ploi. Suntem puțină fericire cu multă teamă Suntem tristețe care ne adună și care ne cheamă. Dar când se crapă cerul în noi pe dinăuntru rămâne un semn de-ntrebare. Trecem, trecem, trecem prin fisura timpului Trecem, trecem, trecem și rămânem Doar fărâme, doar fărâme în palma lumii reci Doar fărâme, fărâme Intr-o lume de niște zevzeci. Și ne trecem prin timp... Ne frângem și ne prefacem fericiți în existență În Coburi, în tăceri, în orgolii nemăsurate de absență. Trecem, trecem, trecem prin fisura timpului Trecem, trecem, trecem și rămânem puțini Doar fărâme, doar fărâme în palma lumii de kitsch Doar fărâme, rămâne și-atât ne mai zici. Puțin din noi mai rămâne iar lumea știe atât de puțin Doar niște fărâme... pe marginea unui destin.

R

Roxaba

12 May 2026

L-am adimirat in telenovele, in roluri complexe dar si pe scena Nationalului Clujean...."lalentat si frumos" cum ii placea sa se autocaracterizeze. Drum.lin printre stelele teatrului romanesc!

Oana

12 May 2026

A

Ana

12 May 2026

Dumnezeu sa te odihnessca in pace! :( Mult prea devreme te-a luat la El. Condoleante familiei, prietenilor si colegilor!

GA

Gheorghe Aștileanu

12 May 2026

În nemărginită lui lubire, Dumnezeu a dat poruncă să ne iubim aproapele mai mult decât pe noi înșine, însă acestă poruncă nu a înțeles-o decât câinele. Doar el a învățat să iubească necondiționat, în timp ce oamenii iubesc sau acceptă prieteniile în funcție de interese sau condiționări conjuncturale. Au trecut vreo 30 de ani dacă nu mai mult de când ne-am împrietenit aproape fără să realizăm că eram atrași de atâtea lucruri și pasiuni comune pe care le-am împărtășit cu bucurie. Valorile noastre au fost Dumnezeu, Familia, Arta,, prieteniile, câinii, și tot ce era frumos sub soare (femeile nu le mai contabilizăm, că acolo eram fiecare pe cont propriu). În ciuda multor frământări, încercări, realizări, dorințe și provocări, nu am realizat cât de repede a trecut și trece totul. În ultimii ani au început să plece "dincolo" tot mai mulți prieteni dragi care au făcut și fac parte din viața mea si din viața noastră. E ca o listă deschisă pe care aleatoriu fiecare își scrie numele înainte de întâlnirea cu Dumnezeu. Mă rog zilnic pentru cei dragi, atât cei aflați în viață, cât și pentru cei plecați pe care ii vom reîntâlni în lmpărăția veșnică. Pentru că iubirea, prețuirea și prietenia nu se termină la mormânt, ci continuă în tăcere dincolo spre Lumina cea Veșnică. Vestea trecerii tale la cele veșnice, m-a întristat dincolo de cuvinte, iar frumusețea zilelor când ne întâlneam savurând clipele au devenit amintiri ce vor dăinui în timp. Nu mi-au plăcut niciodată cuvintele mari, pentru că și tăcerea scufundată în durere are valoarea ei, dar sper că îți vei găsi odihna în Pacea și lubirea lui Dumnezeu!

Raducu

12 May 2026

A

Ana

12 May 2026

Un rol deosebit pentru Ioan Isaiu, in "Aniela"...

Ana

12 May 2026

AI

Antal Ioan

12 May 2026

Prea devreme ai plecat dintre noi. Ca un actor prea grăbit. Dumnezeu sa te odihnească In pace

Rodica

12 May 2026

Anonymous

12 May 2026

CS

Călin Satmarean

12 May 2026

Photo by Călin Satmarean

Diana

12 May 2026

D

Doina

12 May 2026

Doamne, cat doare! Doare ingrozitor lipsa ta! Am avut privilegiul de a te cunoaste si de a deveni prieteni. Ai fost un om deosebit, frumos, cu un suflet minunat si o minte sclipitoare. Un OM bun, cum rar se mai intalneste in zilele noastre. Drum lin, prieten drag! Ingerii sunt privilegiati sa te aiba printre ei. Condoleante familiei si prietenilor, Dumnezeu sa le dea putere mamei si surorii tale sa treaca peste cea mai ingrozitoare situatie posibila, plecarea ta brusca si neasteptata. Dumnezeu sa te odihneasca in pace, Copil frumos! Vei ramane mereu in amintirile noastre.

Georgiana

12 May 2026

L

Larisa

12 May 2026

Mi-a părut atat de rau la auzirea acestei vești. Acum o saptamana mi-am pierdut un unchi tare drag la 54 ani. Cand am vazut si vestea despre Ioan am ramas fara cuvinte..Ce rău imi pare și mi se pare atat de nedrept ca mor oameni tineri...Dumnezeu sa-l/i odihnească!

Cristina

12 May 2026

Antonia C.

12 May 2026

M

Maria

12 May 2026

"Nu l-am cunoscut niciodată personal și regret asta . Dar i-am vizionat tot ce a făcut prima dată l-am văzut în Îngerașii . Mi-a plăcut atât de tare cum este el în postura de actor încât l-am revăzut de 12 ori . Condoleanțe familiei, Dumnezeu să-l odihnească "

Maria

12 May 2026

LA

Lascut Alexandra

12 May 2026

Drum lin 🕊

M

Madalina

12 May 2026

Odihna veșnică 🕊🕊🕊 Ioan Isaiu a fost actorul care mi a marcat copilăria și pe care îl urmăream cu mare drag în fiecare serial sau telenovela 😢😢😢 l am iubit și îl voi iubi mereu ....îmi va lipsi enorm de mult 😭😭😭💔💔💔 E atât de greu sa vorbești despre el la trecut 😣😣😣 Odihnește-te în pace Ioan 🕊🕊

M

Maria

12 May 2026

A fost actorul copilăriei mele! Îmi și aduc aminte cum, după ce veneam de la școală, abia așteptăm să îmi termin temele, ca să mă pot uita la serialele în care domnia sa apărea. Îmi pare nespus de rău, si cred ca teatrul românesc, este cu mult mai sărac fără talentul domniei sale.Sincere condoleanțe familiei! Drum lin spre lumină, domnule Ioan Isaiu!

Daniela

12 May 2026

Doar un simplu om

12 May 2026

A

Andreea

12 May 2026

"Sincere condoleanțe familiei și apropiaților. A fost un actor deosebit, iar rolurile interpretate au fost impecabile. Sunt profund îndurerată că nu am mai apucat să-l văd jucând măcar o dată pe scenă. Odihnească-se în pace!"

EB

Evantia Barca

12 May 2026

"L-am cunoscut pe Ioan Isaiu în 2006, mi-a ramas in minte impresia, nu foarte teoretizata, asa, mai mult o intuitie, de persoana minunata, corecta, faină. Am zis ca mai e timp sa ne revedem. Îmi spunea cândva o actriță care s-a stins, că amânăm mereu, ne spunem că după proiectul ăsta, după perioada asta grea de viață, după perioada asta superbă de viață... cândva, vreodată, niciodată. Nu există nimic de spus în astfel de momente și totuși, câtă nevoie de a spune ceva. Drum lin în lumină, Ioan! Dumnezeu să te țină cu mâinile Lui!"

AI

Adrian Ielciu

12 May 2026

"Drum bun spre cer, suflet mare!"

Anonim

12 May 2026

Sonia

12 May 2026

Camelia

12 May 2026

MD

Mihail Dobre

12 May 2026

Respect...Am avut onoarea să fiu preot aici ln Secretul Mariei și am mai jucat ln Vocea Inimii...un om deosebit Dumnezeu sa te odihnească

Respect...Am avut onoarea să fiu preot aici ln Secretul Mariei și am mai jucat ln Vocea Inimii...un om deosebit Dumnezeu sa te odihnească

GO

Gigi Oprea

12 May 2026

Dumnezeu să-l odihnească în Pace și Lumină! 🙏🕯️ L-am cunoscut întâmplător în perioada în care era elev. Avea aceeași decență, eleganță și educație pe care toți le cunoaștem și le respectăm. Am păstrat prietenia peste timp. Atunci am discutat despre planuri, despre viitor, despre viață... Își dorea să devină artist, să aibă o familie și copii... Destinul lui Ioan Isaiu s-a împlinit prin artă, dar s-a curmat crunt și nedrept, la o vârstă la care mai era încă timp pentru viață, pentru vise, pentru viitor. Sincere condoleanțe familiei și colegilor care i-au fost alături, tuturor celor care l-au prețuit pentru talentul său imens și pentru Omul care a fost! Veșnică amintire!

C

Catalina

12 May 2026

"Nu am fost, și probabil, nu voi fi niciodată o fană a teatrului, dar din dorința de a-l vedea la fața le acest actor și om minunat, am mers de două ori. E de necrezut cât de repede și de brusc putem pleca dintre cei care sunt în viață. Urma în câțiva ani să urmez facultatea de teatru (chiar dacă nu este pasiunea mea) sperând să îl cunosc pe acest om mai bine. Mi aș fi dorit ca luciurile să fi stat altfel, dar din această crudă întâmplare, am învățat să apreciez mai mult viața din jurul meu. Nu aceasta trebuia să fie finalul. Pe mai târziu…Odihnă veșnică."

T

Tina

12 May 2026

Giovi dragă, acum 25 de ani te conduceam spre Noua Zeelandă. Era visul tău. După petrecere, tort și râsete, ai plecat cu microbuzul spre Budapesta, de unde urma să iei avionul.  Atunci am sunat un prieten care te-a oprit la frontieră și nu te-a lăsat să pleci până nu ne-ai ascultat cântându-ți la telefon „Delilah” de Tom Jones, cu versurile noastre reformulate: „Bye, bye, bye Giovanni… why, why, why Giovanni…”  Acum pleci pe ultimul drum… și aș da orice să mai pot suna pe cineva care să nu te lase să pleci.  Urma să ne vedem la o bere, la Cluj, când se făcea frumos afară… Am crezut că mai avem timp.  Să-ți fie cerul senin, prieten drag.

Giovi dragă, acum 25 de ani te conduceam spre Noua Zeelandă. Era visul tău. După petrecere, tort și râsete, ai plecat cu microbuzul spre Budapesta, de unde urma să iei avionul. Atunci am sunat un prieten care te-a oprit la frontieră și nu te-a lăsat să pleci până nu ne-ai ascultat cântându-ți la telefon „Delilah” de Tom Jones, cu versurile noastre reformulate: „Bye, bye, bye Giovanni… why, why, why Giovanni…” Acum pleci pe ultimul drum… și aș da orice să mai pot suna pe cineva care să nu te lase să pleci. Urma să ne vedem la o bere, la Cluj, când se făcea frumos afară… Am crezut că mai avem timp. Să-ți fie cerul senin, prieten drag.

Ramona

12 May 2026

Stefania

12 May 2026

Elena

12 May 2026

Iulia

12 May 2026

BT

12 May 2026

Andreea Gabriela Tanase

12 May 2026

Beatrice

12 May 2026

Diana

12 May 2026

Bianca

12 May 2026

Mihai M

12 May 2026

Cosmin Stănilă

12 May 2026

A

Alina

12 May 2026

"Drum lin printre stele Ioan Isaiu!! Am avut onoarea de a cunoaște un bărbat șarmant și un actor talentat acum fix 20 de ani! Mi-a ramas o amintire frumoasa! Din păcate cortina a căzut mult prea devreme, mai aveai multe roluri de interpretat! Dumnezeu sa te odihnească în pace! 🥲"

Anonymous

12 May 2026

Alina

12 May 2026

Cristina

12 May 2026

NM

Nășcuțiu Mara-Alexandra

12 May 2026

Photo by Nășcuțiu Mara-Alexandra

Iluzia

12 May 2026

I

Iluzia

12 May 2026

Ai fost cel mai bun profesor pe care l-am avut și m-ai adus cel mai aproape de visul meu și de teatru. Îmi pare rău că nu ți-am putut dovedi mai des cât de mult însemni pentru mine. Cred că cea mai dureroasă parte din toată tragedia asta e că ai plecat dintre noi la exact o săptămână după ce terminasem scenariul pe care lucram împreună. Sper că acum ești însfârșit mai liniștit și îți promit că voi duce la capăt ce am muncit împreună, iar când lumina reflectoarelor va cădea pe mine și restul echipei, între flori, aplauze și ovații, vom păstra un loc și pentru tine. Îți mulțumesc pentru absolut tot și îți promit că te voi face mândru. Nu te voi uita niciodată. Odihnă veșnică.

DI

Diana Irimias

12 May 2026

Focus Caragiale, 2020

Oana Pop

12 May 2026

Adrian și Roxana

12 May 2026

OP

Oana Pop

12 May 2026

Am avut ocazia să fotografiez spectacolul Menage a trois in care loan Isaiu a jucat memorabil si astfel de momente mă fac să realizez cat de privilegiati suntem noi cei care putem să oprim timpul in loc prin fotografiile pe care le facem. Acele momente au fost insufletite și se simt peste ani și ani, chiar dacă actorii vor pieri

Diana Irimias

12 May 2026

Ana D

11 May 2026

TC

Teatrul Național Cluj-Napoca

11 May 2026

TC

Teatrul National Cluj-Napoca

11 May 2026

TB

Teatrul National „Lucian Blaga”

11 May 2026

In memoriam Ioan Isaiu

Need support? Grief support and helplines